Home › Edukacja dróżką do sukcesu?

Edukacja dróżką do sukcesu?

Pełen artykuł
,,Ucz się, ucz, bo edukacja do potęgi klucz! " - pewnie niejednokrotnie słyszałeś to od ludzi bardziej obytych. Jedni mówią, że czas nauki jest niezwykły, a drudzy, że wspominają go jako najokropniejszy czas w ich życiu. Jak jest naprawdę? Nie da się tego stwierdzić, gdyż wyraźnie widać, że zdania są podzielone. Każdy po zakończeniu szkoły wysuwa osobistą opinię na ten temat. Można zaobserwować, że osoby, które obecnie się uczą częstokrotnie narzekają, ale z drugiej strony na myśl przychodzą opowiadania mamy, w których tak niesamowicie szczęśliwie wspomina czasy spędzone w szkolnej ławce. Wydaje się, że nauczyciele wtedy byli całkiem innymi osobami, a ich nastawienie zaskakiwało. Zdarzały się oczywiście wyjątki. W tych czasach też są, ale zazwyczaj w przeciwną stronę. Słowo "nauka" jest interpretowana przez każdego odmiennie. Trzeba na to spojrzeć jednostronnie.

Niektórzy lekcją określają całe swoje życie.

Uzyskują mądrość, którą mogą umieścić w poszczególnej dziedzinie, ale nie twierdzą, że jest to za sprawką szkoły.

Natomiast są osoby, dla których edukacja kojarzy się jedynie z tonami książek, ocenami wstawianymi do dziennika.

Cóż, można by rzec, że w każdym z tych twierdzeń jest odrobinę słuszności. Nie można zapominać, że ludziom, którzy edukują się, mają świetne wyniki jest prościej w życiu, bowiem dostać się na odpowiednie studia nie jest tak bardzo łatwo.

geburtstagswünsche
Jeśli ktoś pragnie rozwijać się w kierunku np.

medycyny, nauka jest niezastąpiona, a zdobyta wiedza będzie towarzyszyć przez cały czas wykonywania swojego zawodu. Żadna pomyłka nie jest dopuszczalna. Osoby, które posiadają kłopoty z przyswajaniem wiedzy, mogą się rozwijać praktycznie. Praca fizyczna góruje nad umysłową. To jednak nie powinno zrażać młodych osób do nauki, ponieważ z biegiem czasu docenią te godziny spędzone na uciążliwym powtarzaniu nużącego materiału na egzamin. Podsumowując: uzyskana wiedza i umiejętności towarzyszą nam ciągle, a przykładem może być czytanie i pisanie. Nauka wydaje sporo kluczy, a jedynie do nas należy decyzja czy ich użyjemy..