Home › Fakty i mity dotyczące owoców acai oraz ich działania

Fakty i mity dotyczące owoców acai oraz ich działania

Mimo wzrostu zainteresowania jagodami acai w przeciągu ostatnich lat utworzono wokoło właściwości wspomnianego owocu wiele mitów. Które fakty są potwierdzone, a które teorie to mit? Prawda!.

Owoce palmy brazylijskiej zwalczają wolne rodniki dzięki zawartości antyoksydantów które hamują ich aktywność. Potrzebne bywają także we wzmacnianiu odporności, obniżeniu „złego” cholesterolu, co ma wpływ na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego.

Jagody przyspieszają redukcję tkanki tłuszczowej, przyspiesza metabolizm, stymuluje trawienie – więc zdają egzamin w odchudzaniu i to przewaznie w tym kontekście cenione są one znacząco. Bez wątpienia warto zaznaczyć, że wyłącznie jagody nie spowodują cudów – konieczne jest przestrzeganie pełnowartościowej diety i aktywności fizycznej – wówczas wyniki mogą być oczekiwane.

Zawartość kwasów nienasyconych Omega w jagodach wpływa na sprawność umysłową i funkcjonowanie układu nerwowego, także mózgu. Zaletą spozywania jagód palmy brazylijskiej jest również znaczne wygładzenie, nawilżenie i ujędrnienie skóry – a to dzięki fitosterolom, które w owocach również się znajdują.


prendre masse musculaire nutrition


Mity odnoszą się głównie wypowiedzi, że jagody zawierają dużo wapnia i białka. Niewątpliwie wyłącznie owoce acai nie zniwelują dolegliwości, jakich terapię wspomagają. To wyłącznie dodatek do leczenia i fragment profilaktyki zdrowia.

Rzecz jasna suplementy z owocami acai nie do końca mogą być w pełni naturalne – kumulują wiele dodatków, które zawarte powinny być na etykiecie produktu. Decydując się na suplementację jagodami acai, w dowolnej formie sprzedawanej na rynku należy nie tylko poznać zalety jagód, ale i możliwe przeciwwskazania do ich przyjmowania, bo i takie istnieją. Nie trzeba wierzyć też we wszystkie informacje podawane przez znajomych, a nawet dystrybutora owocó acai – jak widać bywają one przesadzone..