Home › Laptop czy komputer stacjonarny? Co jest lepszym zakupem?

Laptop czy komputer stacjonarny? Co jest lepszym zakupem?

Oficjalne źródło
Każdy kto myśli nad wybraniem komputera musi przede wszystkim przemyśleć czy jest mu bardzo potrzebny netbook. Wbrew pozorom wybór wcale nie jest taki bezproblemowy jakby się chciało wydawać. Przede wszystkim trzeba zastanowić się czy przenośność jest tak bardzo ważną cechą, że opłaca się pozwolić sobie na zmniejszenie możliwości rozbudowy kosztem sporo mniejszych rozmiarów a także sporo mniejszych możliwości. Wbrew pozorom możliwość przenoszenia laptopa to nie jedyne jego plusy.

Dodatkowo mniejsze wymiary w większości przypadków także będą bardzo dobrą zaletą Jeżeli chodzi o komputery stacjonarne to ich najważniejszą zaletą jest dużo większa moc w porównaniu do laptopów.

Dodatkowo w znacznej części przypadków jest możliwość je naprawdę o wiele łatwiej rozbudować oraz są ogromnie tańsze niż opcje oparte o netbooki. Generalnie rzecz biorąc jeżeli poszukuje się rozwiązań , które mają ogromną moc należy zdecydować się na stacjonarki, natomiast jeżeli ma sens pozwolić sobie na wydanie o wiele większej ilości kasy kosztem trochę mniejszej mocy to lepszym pomysłem jest wybranie laptopa. Przynajmniej da się go gdzieś przenieść.

Natomiast jeżeli wielkość nie ma znaczenia natomiast a priorytetem jest moc i możliwości to wybór komputera stacjonarnego to najlepszy pomysł.

Jeżeli chodzi o laptopy to również mają swoje wady poza ceną, oraz również brak możliwości niezbyt trudnej naprawy. Jednakże aktualnie w sporej części przypadków sporo lepiej sprawdzają się nowoczesne netbooki przeciętnej jakości.

Mające sens jest również, aby wybierać dobrych wytwórców sprzętu..