Home › Miasto a może wioska?

Miasto a może wioska?

Oferta
Wiadomo, że nasz kraj, jakim jest Polska jest pełen atrakcji i nieznanych terenów. Ludzie częstokroć zastanawiają się na jakim obszarze te miejsca odkrywać. Jedni uważają, że nigdzie indziej nie odnajdą takiego odprężenia jak na wsi, a inni, że miasto, które tętni życiem daje im niezwykłego kopniaka do działania. Cóż, jak widać zdania są różne. Nic dziwnego, bo zainteresowania społeczeństwa są tak kolorowe jak wiosenny ogród. Wieś posiada wiele swoich zalet a dokładniej: malutki ruch na drodze, przez co można w spokoju spacerować, martwota i spokój dają czas na zregenerowanie sił, nasze płuca też mają możliwość odetchnąć, bo jest korzystniejszej jakości powietrze, swoboda posiadania zwierzęcia, możliwość posiadania własnego ogródka, pola uprawnego. oszczędzanie pieniędzy. Jak widać - zalet jest wiele, aczkolwiek trzeba zapoznać się też z wadami: mało możliwości, brak miejsc, gdzie można się wybrać ze znajomymi, szkodliwe sprzęty rolnicze, każdy zna się nawzajem. Wszystko ma swoje wady i zalety. Też nie warto się sugerować tym, co ktoś inny powiedział, ale najkorzystniej przetestować na własnej skórze.

Jeśli mamy już zalety i wady zamieszkiwania na wsi, to należy poczynić to samo z miastem. Spójrzmy: jest większa ilość sklepów, gdzie dojdziesz nawet pieszo, brak kłopotów z komunikacją, ogrom możliwości, restauracje, bary, puby, dużo atrakcji, większa anonimowość. Przejdźmy do wad: gorszej jakości powietrze, duży ruch, wrzawa i zgiełk, malutka ilość zwierząt, mało zieleni. Może zdarzyć się tak, że pewne z wymienionych opcji ktoś przyporządkuje do całkiem odrębnej grupy albo odwrotnie.

Ludzie mają swoje upodobania. Jedni kochają to, a drudzy coś innego. Przez to, na świecie rozwija się tak dużo różnorodnych obiektów, świat nie jest monotonny. NOWINKA! Najmniejszą wsią w Polsce jest położony na Dolnym Śląsku. Przypuszczalnie mieszkają tam zaledwie dwie osoby. Nie ulega wątpliwości, że największym miastem jest Warszawa, a kolejnymi po niej są Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań. Podejmij decyzję mieszkać tam, gdzie ty czujesz się najlepiej, a wtedy z pewnością będziesz szczęśliwy!.


<< Poprzedni