Home › Wczasy nad rzeką czarną w Sielpi Wielkiej

Wczasy nad rzeką czarną w Sielpi Wielkiej

Pełen artykuł
Jedną z interesujących propozycji rekreacyjnych jakie udostępnia województwo świętokrzyskie jest ośrodek wypoczynkowy w Sielpi. Położone na Wzgórzu Koneckim w towarzystwie Zalewu Czarnej Koneckiej i lasu z sosnowym nasadzeniem letniskowe zapewniają niezwykle piękne walory przyrodnicze. Roztaczające się wokół Sielpi aromaty olejków sosnowych tworzą specyficzny mikroklimat, który sprzyja prawidłowej pracy układu oddechowego.


Turyści zwiedzający Sielpię, którzy preferują czynną formę urlopu mogą bez problemu zaplanować moc wycieczek do najciekawszych rejonów województwa świętokrzyskiego. Do ciekawych miejsc, które obowiązkowo warto odwiedzić należy między innymi, Park Jurajski w Bałtowie, Klasztor na świętym Krzyżu a także Jaskinia Raj nieopodal Chęcin. Na gości wypoczywających w Sielpi czekają również odpowiednio oznakowane trasy rowerowe, wiodące po najpiękniejszych ostępach leśnych Wzgórza Koneckiego.Urlop w ośrodku położonym w Sielpi to świetna propozycja polecana zarówno dla rodzin z najmłodszymi dziećmi jak i osób starszych.

Nie licząc możliwości wypoczynku na pięknej plaży i kąpieli w akwenie mogą liczyć na wiele interesujących atrakcji, które uprzyjemnią im wypoczynek nie tylko podczas słonecznych, ale nawet chłodniejszych dni.
Idealną propozycję dla turystów doceniających komfortowy wypoczynek z dala od hałasu codziennego życia z pewnością stanowić mogą domki letniskowe znajdujące się tuż przy zbiorniku wodnym. Dzięki dobremu wyposażeniu gwarantują wymagane warunki lokalowe, co w dużej mierze wpływa na jakość wypoczynku. Ze względu na olbrzymie zainteresowanie turystów w okresie letnich miesięcy, już można zarezerwować sobie na wyłączność jeden z domków i mieć gwarancję dobrej bazy noclegowej podczas nadchodzącego urlopu..